Svetové metropoly v USA a Európe pre peľovú situáciu menia prístup k mestskej zeleni. Dôvodom je takzvaný botanický sexizmus z minulosti, keď mestá vysádzali takmer výlučne samčie stromy. Tak toto si priam žiada vysvetlenie a s ním prišla Blažena Bóoczová.
Zbavovanie stromov pre zhoršenú peľovú situáciu
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Blažena Bóoczová; FOTO: magnific/bearfotos