Najväčší gang milostných podvodníkov odhalený

Najväčší gang milostných podvodníkov odhalený

Ochrana ohrozených živočíchov,  mestské prostredia a stavebný ruch vedia ísť aj ruka v ruke. Ale len v prípade ako samospráva mesta vydá chytré nariadenie. Jedno z anglických miest sa rozhodlo pomáhať včelám samotárkam. Pokračuje Rado Tomeš:
 

EUROSKOP 29.10.2022 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Radnica v meste Brighton and Hove v Spojenom kráľovstve nariadila, aby boli v stenách všetkých novo postavených budov vyšších ako päť metrov zabudované špeciálne včelie tehly, ktoré prichýlia na zimu hmyz, najmä včely samotárky. Ide o tehly z recyklovaného betónu. Včely samotárky sú mimoriadne dôležité pre zachovanie bohatej biodiverzity a keďže si robia väčšinou diery v zemi, patria medzi mimoriadne ohrozený hmyz. Nie je to jediné mesto, ktoré sa rozhodlo pre priamu ochranu konkrétneho druhu. Veľké útočiská pre dážďovníka obyčajného, vtáčika, ktorý v mestách hniezdi najmä v budovách, vytvorili v Dorsete a Cornwalle.

Španielska polícia rozbila gang milostných podvodníkov, išlo o jednu z najväčších operácií v boji proti internetovej kriminalite v Európskej únii.  Milovníci pripravili podvodmi väčšinou slobodné a po láske túžiace ženy o viac ako milión eur. Do vyšetrovacej väzby putovalo 16 mužov, vrátane ich vodcu, 27 ročného muža z Nigérie. Podvodníci pomocou falošných profilov nadviazali so ženami kontakt na sociálnych sieťach, budovali si ich dôveru a nakoniec ich žiadali o peniaze pod rôznymi zámienkami. Súčasťou tejto skupiny bola aj  atraktívny herec, ktorý sa vydával za amerického vojaka. Podvodníci ho vždy nastrčili pri video – telefonátoch.   Gang milovníkov operoval najmä v Nemecku, Španielsku, Taliansku ale aj a u nás, na Slovensku.

Keď protestovať tak teda nech to stojí za to!  - povedali si zamestnanci automobilového múzea vo Wolfsburgu, keď  im na výstavu zavítalo 9 protestujúcich vedcov z hnutia  Scienstist Rebellion. Vedci sa na protest prilepili medzi rôznymi modelmi Porsche. Zamestnanci múzea mali pre aktivistov pochopenie ba dokonca im počas demonštrácie ponúkli aj jedlo, ktoré však vedci odmietli keďže sa rozhodli držať hladovku. Múzeum im naopak, odoprelo nádobu na vykonanie toalety. Hnutie protestujúcich vedcov  vyzýva nemeckú vládu, aby obnovila mesačný lístok na verejnú dopravu v hodnote 9 eur a zaviedla obmedzenie rýchlosti v krajine na 100 km za hodinu.  To všetko v záujme zníženia emisií oxidu uhličitého. Keď sa zamestnancom automobilového múzea vo Wolfsburgu skončila pracovná doba, nechali jednoducho vedcov prilepených vo vnútri múzea a ekologicky im vypli svetlo a kúrenie.
Autorka: Barbara Štubňová; Foto. CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame