Predchodcami moderných mobilov boli prelomové vynálezy ako telegraf, telefón, či prvé rádiové vysielačky. Každý z týchto krokov predstavoval významný míľnik na ceste za bezdrôtovou a okamžitou komunikáciou. V Príbehu na týždeň sa Adrián Tóthezere pozrie na Fenomén – mobily. Pripomenieme si aj ich históriu - prvý transkontinentálny telefonický rozhovor sa totiž uskutočnil pred 110 rokmi v januári 1915 medzi americkými mestami New York a San Francisco:
Fenomén – mobily - 1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Tlačidlové telefóny zohrali zásadnú úlohu v masovej dostupnosti mobilných technológií. Vďaka svojej odolnosti, výdrži batérie a jednoduchému používaniu boli roky veľmi obľúbené a dodnes majú svojich priaznivcov a používateľov. Aj druhú časť príbehu Fenomén – mobily pripravil Adrián Tóthezere:
Fenomén – mobily - 2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ponúkajú nám takmer neobmedzené možnosti, ale prinášajú aj zdravotné či psychické problémy. Reč je o súčasnom fenoméne – smartfóne, bez ktorého akoby už človek ani neexistoval.
Fenomén – mobily - 3. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Vo štvrtej časti nášho príbehu budeme hovoriť o najmenších užívateľoch. Škodlivý obsah, alebo neprimerane dlhý čas pri obrazovke ubližujú našim deťom. S odborníkmi aj s vami hovoril Adrián Tóthezere:
Fenomén – mobily - 4. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Mobil - je náš radca, náš rozum, priateľ, spoločník, peňaženka, organizátor, spolupracovník... ale aj hlavný hrdina v mnohých nehrdinských príbehoch. Inými slovami - v poslednom dieli nášho príbehu bude reč o kurióznych situáciách, ale aj o eko-stope mobilov. Pripravil Adrián Tóthezere:
Fenomén – mobily - 5. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.