Čo myslíte, čo je najťažšia vec pri pomoci iným? To, že nikdy nemáte toľko prostriedkov, aby ste dokázali pomôcť všetkým, ktorí to potrebujú. Práca humanitárnych pracovníkov často spočíva v tom, že sa pohybujú na nebezpečných miestach a v situáciach, na ktoré ich žiadne školenie nepripraví. Aj o tom bude reč v príbehu Evy Pribylincovej:
Humanitárna pomoc 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Aj u nás na Slovensku žijú utečenci z rôznych krajín - hľadajú stabilitu a nový začiatok. Aký je počet žiadateľov o azyl a čo všetko musia absolvovať, aby tu mohli žiť? Povieme si v dnešnom príbehu s Evou Pribylincovou, ale najskôr sa pozrieme do sveta.
Humanitárna pomoc - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Slovensko je súčasťou lepšieho sveta - aj keď si to často nevážime a neuvedomujeme. Aj preto k nám prichádza čoraz viac cudzincov - za prácou, za lepším životom, ale aj preto, že doma im hrozí prenasledovanie, či vojnový konflikt. Ako na nich reagujeme? Čo im vieme a chceme dať? V našom príbehu povie Eva Pribylincová:
Humanitárna pomoc - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Medzinárodná organizácia pre migráciu na svojej stránke uvádza, že každý siedmy človek na svete je - migrant. V prípade, že by všetci založili svoj štát, vytvorili by po Číne, Indii a USA štvrtú najľudnatejšiu krajinu sveta, veľkosťou populácie približne rovnakú ako Indonézia. Pokračuje Eva Pribylincová.
Humanitárna pomoc 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Medzi ľuďmi panuje o utečencoch množstvo mýtov a neprávd a v dobe, keď sa na nás z každej strany valia informácie je zložité zistiť, čomu a komu sa dá veriť. Osvety nikdy nie je dosť - Eva Pribylincová ju našla aj na toľko kritizovanom internete.
Humanitárna pomoc 5
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.