Koronavírus a Rádio Slovensko. Tento príbeh bude z našich radov, z redakcií a domovov, pretože epidémia zmenila aj náš systém práce, témy a možno aj zmýšľanie. Marianna Kovácsová oslovila ako prvého Borisa Koreňa, dlhoročného spravodajcu a dramaturga projektu 75 sviečok za obete druhej svetovej vojny:
Čo robíme v rozhlase 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Koronavírus ovplyvnil prácu miliónov ľudí. Mnohí z nás robia z domu, iní sú v kancelárii len v nevyhnutnom prípade. Moderátori a redaktori však rozhlasové štúdiá neopustili. Aj v čase pandémie vysielame. Ako? O tom sa Lukáš Mano rozprával so známym hlasom. Poznáte ho?
Čo robíme v rozhlase 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Koronakríza zasiahla aj do našej práce. Nahrávame inak, pracujeme inak, riešime iné témy ako doteraz.. To sa týka aj Štefana Chrappu. Jeho hlas poznáte z nedeľného Dobrého rána, alebo z televíznej diskusie Do kríža. Do náboženskej redakcie za ním zašla Lenka Dzobová:
Čo robíme v rozhlase 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Tento týždeň nazeráme do redakcií v našej obrátenej pyramíde. Koronavírus zastavil napríklad aj výrobu rozhlasových hier, zábavníkov a ďalších rubrík. Ľubomíra Goljerová preto oslovila dámu, ktorá sa zaoberá literatúrou, úzko spolupracuje so spisovateľmi či hercami a je vedúcou Odboru literárno-dramatickej výroby. Slovo má Zuzana Belková:
Čo robíme v rozhlase 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Vďaka redaktorom môžu poslucháči Rádia Slovensko navštíviť zaujímavé a pre nich aj často nedostupné miesta a spoznať ľudí, ktorých by inak nestretli. Rady pre turistov, ale aj reportáže z výletov do prírody rada počúva i Blažena Bóoczová, a tak oslovila Ladislava Eliáša a Sylviu Hoffmannovú, ktorí pripravujú obľúbený Rádiovíkend.
Čo robíme v rozhlase
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.