Pre vysokoškolské vzdelávanie na východnom Slovensku bol prelomovým rok 1660. Vtedy vydal panovník Leopold I. Zlatú bulu, ktorou povýšil košickú jezuitskú akadémiu na univerzitu s takými privilégiami, aké mali len v Trnave, Kolíne či vo Viedni. Po zrušení jezuitského rádu spravoval školu štát na čele s Máriou Teréziou. Pokračuje Lukáš Mano.
Kráľovská akadémia v Košiciach
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor: Lukáš Mano; Ilustr. foto: TASR