Dnes si náš futbal pripomína historickú udalosť. Presne pred 50-imi rokmi, 20. júna 1976 získalo v Belehrade vtedajšie Československo - s výraznou prevahou slovenských hráčov v zostave - titul majstra Európy. Na tie slávne chvíle si zaspomíname s Martinom Šeďom:
FUTBAL: Titul majstra Európy máme 50 rokov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Na snímke Ladislav Jurkemik (druhý zľava), Antonín Panenka (tretí zľava), zlatí medailisti z futbalových ME v Belehrade z roku 1976, a slovenský futbalový reprezentant Dávid Strelec sa rozprávajú v Senci v pondelok 23. marca 2026. Československo získalo zlaté medaily na Majstrovstvách Európy vo futbale 1976 v Belehrade (vtedajšia Juhoslávia) po pamätnom finálovom víťazstve nad Západným Nemeckom (2:2 po predĺžení, 5:3 na pokutové kopy).