Od budúceho roka si štát viac posvieti na záškolákov a ich rodičov. Rezort práce predkladá na pripomienkovanie legislatívu, ktorá umožňuje odobrať rodičom detské prídavky. Tie sú dnes na úrovni asi 60 eur mesačne na jedno dieťa. Už dnes ich môže štát odobrať za 60 neospravedlnených hodín dieťaťa. Peniaze potom minimálne tri mesiace spravuje obec či mesto. Po novom rezort práce pravidlá ešte sprísňuje. Informácie zisťovala Denisa Žilová.
Štát si viac posvieti na záškolákov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Denisa Žilová, Foto: CANVA