26 rokov od spustenia internetu v Československu

26 rokov od spustenia internetu v Československu

Dnes (13. 2.) je to presne 26 rokov, čo sa vtedajšie Československo pripojilo na internet. Jeho priekopníkom na Slovensku bol aj bývalý šéf Ústavu výpočtovej techniky STU profesor Pavol Horváth, ktorý poslal prvý email z Bratislavy do Tokya. Trvalo to 10 minút. Márii Hvozdíkovej povedal, ako si na to spomína. 

26 rokov od spustenia internetu v Československu Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Mária Hvozdíková; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame