S elektronickým zdravotníctvom alebo takzvaným e-healthom majú Slováci bohaté skúsenosti. No iba tí, ktorí žijú v zahraničí. Stávajú sa tak poistencami tamojších zdravotných poisťovní a patria e-healthu danej krajiny. Elektronickú zdravotnú kartu Ľubomíre Goljerovej ukázal Branislav, ktorý pracuje v Rakúsku.
Skúsenosti Slovákov v zahraničí s e-healthom Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Od januára máme elektronické zdravotníctvo už aj u nás. Ako funguje napríklad v nemocniciach? Povieme popoludní.
Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: TASR