Dnes ráno sme už spomínali, že uplynulo presne 170 rokov odo dňa, keď Ľudovít Štúr vystúpil na Uhorskom sneme vo vtedajšom Prešporku. Pripravil si na tú dobu odvážnu reč - v plamennom prejave vyzýval aby sa v našich školách neučilo po maďarsky, ale v materinskom jazyku - teda po slovensky. Spomienku Štúrov pamätný prejav pripravila Lenka Dzobová:
Rečník Ľudovít Štúr Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ľudovít Štúr sa však okrem slovenčiny v prejavoch venoval aj zrušeniu poddanstva či mestským právam a slobodám.
Autorka: Lenka Dzobová; Ilustr. foto: TASR