So 112-stkou sa dá komunikovať už aj cez sms

So 112-stkou sa dá komunikovať už aj cez sms

Potrebujete privolať záchranárov? Tak vezmete telefón a zavoláte na tiesňovú linku. Pre počujúcich samozrejmosť. Nepočujúci ale museli nájsť niekoho, kto pomoc privolal za nich. Od januára sa to zmenilo a aj oni môžu komunikovať s operátormi na čísle 112 cez bezplatné sms-ky. Lenka Dzobová chcela o tejto službe vedieť viac, preto sa vybrala do koordinačného strediska 112 v hlavnom meste: 

So 112-stkou sa dá komunikovať už aj cez sms Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Lenka Dzobová; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame