Podľa prieskumu Inštitútu pre verejné otázky vníma Nežnú revolúciu pozitívne vyše polovica Slovákov, naopak, záporne takmer 20 percent. Od pádu socializmu prešlo 28 rokov. Napriek tomu viacerých neopúšťajú sentimentálne spomienky a pri obhajobe bývalého režimu argumentujú aj tým, že vtedy mal aspoň každý prácu. O tom, prečo ani takáto situácia nebola ideálna povie Dáša Omastová.
Práci česť! Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: TASR