Vyše 20 libier - teda 25 eur za vjazd do centra mesta. Na takúto zmenu si už musia zvykať šoféri v Londýne. K poplatku za dopravnú zápchu tam totiž pridali ďalší - za znečisťovanie ovzdušia. Týka sa to asi tridsiatich tisícov áut, ktoré nespĺňajú požadovaný emisný štandard. Európskych miest, ktoré už zaviedli takéto razantné opatrenia pribúda. Pridajú sa aj slovenské? Viac povie Pavla Lényiová.
Zákazy pre autá v európskych mestách Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Štatistiky uvádzajú, že ročne na následok zlého ovzdušia na Slovensku predčasne zomrie skoro 6 000 ľudí. Podľa prieskumov máme dokonca najvyššiu koncentráciu oxidu dusičitého v celej Európskej únii.