Sú to tri týždne, čo polícia v Šali zatkla 62 nelegálne zamestnaných cudzincov. Ak ich úrady vyhostia, musia opustiť Slovensko. Zisťovali sme, či už v ich prípade už padlo rozhodnutie a ako štát kontroluje, či vyhostení cudzinci naozaj odídu. Pokračuje Martin Kalužák.
Nelegálne zamestnaní cudzinci Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Úrad hraničnej a cudzineckej polície rieši ročne 1200 až 1500 vyhostení. Najčastejšie ide o cudzincov z Vietnamu, Nigérie, Albánska, Gruzínska a Alžírska.
Autor: Martin Kalužák; Ilustr. foto: Pixabay