Až 15 mŕtvych a 70 zranených. Taká bola bilancia černovskej tragédie, ktorú si oddnes až do nedele pripomínajú v Ružomberku. Presne pred 110 rokmi sa tam vzbúrili ľudia proti vysviacke kostola. Žandári nakoniec napadli bezbranný dav streľbou. Táto tragédia podľa historikov ukázala, že nacionalizmus a násilie nie sú riešením. Viac povie Martin Kalužák.
110. výročie černovskej tragédie Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor: Martin Kalužák; Ilustr. foto: TASR