Aj naše úrady po vzore európskych miest uvažujú o zákaze vjazdu dieselových áut do centier vybraných miest pre znečisťovanie ovzdušia. O to viac dostávajú priestor elektromobily. Slovenská asociácia pre elektromobilitu preto chce, aby štát aj na ďalšie roky predĺžil finančnú podporu na kúpu elektrických áut. Igor Daniš sa o tom rozprával s Petrom Ševcom z asociácie:
Počet elektromobilov na našich cestách narastá Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor: Igor Daniš; Ilustr. foto: TASR