Už zajtra bude v hlavnom meste Spotrebiteľský summit krajín Vyšehradskej štvorky o dvojakej kvalite potravín. Zvolalo ho Slovensko po tom, čo sa ukázalo, že vo výrobkoch určených pre náš trh je viac soli, náhradných sladidiel či napríklad menej mäsa než v rovnakých v Rakúsku. Lenka Dzobová preto vyrazila so zoznamom takýchto výrobkov do ulíc. A tu je výsledok:
Dvojaká kvalita poravín Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
V téme dvojakej kvality potravín budeme pokračovať aj zajtra v Dobrom ráne. Bude nás zaujímať, či sledujete pôvod výrobkov a tiež, čo je pre vás rozhodujúce pri nákupe.
Autorka: Lenka Dzobová; Ilustr. foto: Pixabay