Centrum K2 na pomoc závislým v Pentagone

Centrum K2 na pomoc závislým v Pentagone

Až 39-tisíc použitých striekačiek ročne vyzbierajú pracovníci občianskeho združenia Odysues v Pentagone - v neslávne známom obytnom bloku v bratislavskej časti Vrakuňa, kde sa zdržiavajú aj drogovo závislí. Aby im pomohli, otvorili tam nedávno dňami Centrum K2. Ako zistil Tomáš Gerši, aj skúsenosti správkyne dvoch najrizikovejších vchodov Lenky Polákovej hovoria, že pomoc pracovníkov centra je v Pentagone viac než nutná.

Centrum K2 na pomoc závislým v Pentagone Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Stále však platí, že na poriadok zároveň dohliadajú aj mestskí policajti, ktorí v Pentagone už mesiac majú dočasnú mobilnú stanicu.

Autori: Tomáš Gerši/Matej Baránek; Foto: archív

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame