Náš minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák včera v Spojených štátoch amerických prvýkrát otváral vo funkcii predsedu Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov. Slovensko ešte nemalo politika na takom vysokom poste v medzinárodnej organizácii, ktorá ale čelí aj kritike niektorých svetových politikov. Vraj je neefektívna a zastaraná. Téme sa venoval Martin Kalužák.
OSN je tŕňom v oku niektorých politikov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
OSN vznikla v októbri 1945. Miroslav Lajčák bude predsedom Valného zhromaždenia organizácie jeden rok.
Autor: Martin Kalužák; Ilustr. foto: TASR