Máte pri sebe vodičský preukaz? Skúste si teda z auta presadnúť do mestskej dopravy. Tá je tento týždeň v rámci projektu Európsky týždeň mobility zadarmo. Tento rok je ústrednou témou Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita, ktorú reprezentujú aj elektromobily. Jazdu v jednom z nich si vyskúšal redaktor Tomáš Gerši. Asistoval mu Marcel Lukačka z projektu, ktorý zastrešuje vypožičanie elektromobilov - nazývané aj carsharing:
Vypožičanie elektromobilu Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Carsharing elektromobilov je vraj veľmi populárny najmä u mladých ľudí počas víkendov. Vráťme sa ale ešte k týždňu mobility - bezplatné cestovanie mestskou dopravou platí do konca týždňa v mestách, ktoré sa do projektu zapojili. Zvýhodnené cestovné môžu tiež využiť aj cestujúci v štátnych prímestských a regionálnych vlakoch.