Od založenia Prvého slovenského evanjelického gymnázia v Revúcej ubehne v nedeľu už 155 rokov. Najmä v druhej polovici 19. storočia išlo o najvýznamnejšiu vzdelávaciu inštitúciu na Slovensku. Výročie si v Revúcej pripomínajú týždennými oslavami. Pokračuje Monika Tuková.
155 rokov od založenia Prvého slovenského gymnázia v Revúcej Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Monika Tuková; Foto: TASR