Pojem ústava bol známy aj v staroveku. Už antickí filozofi spomínajú vo svojich dielach usporiadanie spoločnosti, fungovanie moci či status jednotlivca. O komplexnom, najvyššom zákone štátu sa ešte ale hovoriť nedalo. To tvrdí v rozhovore s Ľubomírou Goljerovou politológ z Trnavskej univerzity Tomáš Jahelka.
Ústavy vznikali až v 17. storočí Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay