Život bez koní si v 18. storočí nevedeli ani len predstaviť. Využívali ich pre rýchlu dopravu, na pracovné účely, ale aj v armáde. Cisársky dvor preto zakladal vlastné chovy. Jeden zo žrebčínov postavili v Kopčanoch na Záhorí. Existuje ešte aj dnes a spravuje ho obec. Pokračuje Martin Kalužák.
Žrebčín v Kopčanoch Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Dnes sme teda v súvislosti s Máriou Teréziou hovorili najmä o koňoch, na ktorých aj ona sama jazdila.
Autor a foto: Martin Kalužák