Dobrý jazdec na koni za deň prekonal až 150 kilometrov. V 18. storočí, teda v časoch cisárovnej Márie Terézie ale zďaleka nevedeli jazdiť všetci. Ako to bolo napríklad so ženami? Povie Martin Kalužák.
Ako sa kedysi jazdilo na koňoch
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor a foto: Martin Kalužák