Vzdialenosť, ktorú dnes rýchlo preletíme lietadlom, alebo prejdeme autom za pár hodín, prekonávali ľudia v 18-tom storočí aj niekoľko týždňov. Cestovanie bolo drahé, nepohodlné a nebezpečné. To sa ale počas panovania Márie Terézie začínalo postupne meniť. Ako? Povie Martin Kalužák.
Cestovanie v 18. storočí
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor a foto: Martin Kalužák