V rámci reforiem, ktoré panovníčka Mária Terézia v Uhorsku postupne zaviedla, bolo aj zakladanie hospodárskych škôl. Jedna sa nachádzala aj v Senci. Bola to prvá škola svojho druhu v Uhorsku a vyštudovalo ju ani nie 200 žiakov. Viac o nej vie Tomáš Gerši.
Hospodárska škola v Senci Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor: Tomáš Gerši; Ilustr. foto: TASR