Zavlažovacie systémy potrebujú poľnohospodári ako soľ. Klíma na Slovensku je totiž oproti minulým rokom teplejšia o dva stupne. Techniku na zavlažovanie však nevlastnia všetci, a tak si ju prenajímajú od štátu. Prístroje sú ale viac než 50 rokov staré a takmer nefunkčné. Kompetentní síce o probléme vedia, ale zatiaľ nič nepodnikli. Téma pre Tomáša Geršiho.
Staré zavlažovacie systémy Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Téme sucha a nedostatku vody v záhradách i na poliach sa budeme venovať aj v zajtrajšom Dobrom ráne.
Autor: Tomáš Gerši; Ilustr. foto: Pixabay