V lete doma nekúrime a domácnosti tak spotrebujú omnoho menej energie ako v iných ročných obdobiach. Napriek tomu teplárne musia pracovať aj keď je vonku viac ako 30 stupňov - okrem tepla pre vykurovanie totiž dodávajú aj teplú vodu a tie najmodernejšie z nich slúžia aj inak. Ako? Na to sa pýtal Martin Kalužák, keď navštívil modernú tepláreň v bratislavskej Petržalke.
Tepláreň v lete
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autor: Martin Kalužák; Foto: TASR/Pavol Ďurčo